Akaryakıt

      Türkiye Petrolleri 

Biomed Grup Olarak TP Akaryakıt istasyonumuz Havaalanı Yolunda 01.01.2009 Tarihinde hizmet vermeye başlamıştır.

( İstasyondan görünüm )

Tp hakkında

1963 yılında ana kuruluşu TPAO’nun Türkiye Petrolleri markasıyla kurduğu akaryakıt istasyonları, 16 Şubat 2006 tarihinde TPIC’in alt kuruluşu olarak TP Petrol Dağıtım LTD. ŞTİ adı altında kurulmuş; 15 Ocak 2007 tarihinde ise akaryakıt pazarlama faaliyetine başlamıştır. 16.07.2009 tarihinden itibaren TP Petrol Dağıtım A.Ş. olarak faaliyetlerine devam eden Türkiye Petrolleri, 2012 yılında akaryakıt satışlarında en büyük işlem hacime sahip ve sektöre yön veren lider kuruluşlarından biri olmuştur.

Nisan 2017 tarihinde ise Zülfikarlar Holding’e bağlı akaryakıt dağıtım şirketi Turkuaz Petrol, Türkiye Petrolleri Dağıtım A.Ş.’nin yönetimini devralmıştır. Bu birleşmeden sonra şirket  yaklaşık 211.600 m3 motorin, 9.700 m3 benzin depolama kapasitesiyle toplamda 8 dolum tesisi ve 700’ü aşkın akaryakıt istasyonu ile müşterilerine hizmet vermektedir. 

Türkiye’nin en köklü markalarından biri olarak sağlığa, emniyete ve çevreye duyarlı olan, değerlerinden güç alarak kaliteli ürün ve hizmet sunan, yaratıcı çözümleri ve olumlu yaklaşımlarıyla, sürekli gelişerek büyüyen Türkiye Petrolleri, müşterilerine değer sağlama prensibiyle sektöre yön vermeyi hedefliyor.

 

   

    Go Akaryakıt

Biomed Grup Olarak GO Akaryakıt istasyonumuz Battalgazi  Yolunda 01.01.2018 Tarihinde hizmet vermeye başlamıştır.

 

 (Go istasyondan görünüm)

YENİ NESİL YAKIT İSTASYONU

GO Dünyasına Hoş Geldiniz...

GO, Türkiye’nin yeni nesil yakıt istasyonudur. Yarım asrı aşkın köklü geçmişi ile Türkiye’de birçok “ilk”e imza atan İpragaz’ın, akaryakıt sektöründeki markası olan GO, ilk istasyonunu 16 Mayıs 2013 tarihinde Konya’da açmıştır.

Vizyonu, “yolların en saygın yakıt istasyonu olmak” , misyonu ise insana, geleceğe, araca ve yasalara saygı olan GO, BADO (Bayi Dostu) felsefesini ilke edinir ve bayisi ile birlikte büyüme yolunda çalışır.

Tüm GO istasyonları sürdürülebilirlik ilkesi ile çalışır. Elektrik, su, kağıt tasarrufu, GO ENO yakıt ailesi ile daha az karbon salımı, ayrıştırılmış atık üniteleri ile varolan kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını ve korunmasını amaçlar.

Kurumsal kimliğindeki yeşil renk, trafik ışığının, hareket ve dinamizmini ifade eder. Gri renk, yolların asfaltını ve ilerleyişi, beyaz renk ise yolların şeritlerini simgeler ve İpragaz’ın kılavuzluğunu ifade eder.

LPG sektörünün lider markası İpragaz Otogaz ve dünyanın en prestijli madeni yağ markalarından biri olan Mobil motor yağları GO istasyonlarında müşterileri ile buluşur. GO’da “mutlu müşteri” kuralları geçerlidir. Müşteriler, GO istasyonlarında saygılı, adil ve eşit hizmet alır, her türlü fikir ve önerilerini paylaşabilirler.

GO markası için çalışan takımın ortak değerleri, ahlak, sorumluluk, adalet, kararlılık, değer bilme ve saygı, olgunluk alçakgönüllülük, olumlu yaklaşım öz güven ve takım çalışmasıdır. Yakıt Satış Görevlisi’nden genel müdürüne kadar tüm çalışanlar bu takımın bir parçası olup, yolların en saygın yakıt istasyonunu gerçekleştirme, geleceği oluşturmak için çalışırlar.

Yolculuğu boyunca Türkiye’de hiç yapılmamış olanı, hiç yapılmamış şekilde hayata geçirecek ve daha iyisini hak edenlerin yeni nesil yakıt istasyonu olmak için varolacaktır.

İPRAGAZ

İpragaz, Eureka Metal A.Ş. adıyla 1961 yılında kurulmuş, sektördeki ilk tüp dolumunu gerçekleştirmiş, Kocaeli Yarımca'da, Türkiye'nin ilk Resmi Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) dolum tesisini ve dolum istasyonlarını faaliyete geçirmiştir. Şirket, 1966 yılında, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile birleşerek, İpragaz A.Ş. adını almıştır. 1992 yılında özelleştirilen İpragaz, Fransız Primagaz bünyesine katılmıştır. 1999 yılında Primagaz'ın da dünyanın en büyük LPG dağıtım firması Hollandalı SHV Energy tarafından satın alınması ile İpragaz, SHV ailesinin bir parçası haline gelmiştir.

28 ülkede faaliyet gösteren SHV Energy, 15.000 çalışanı ve 6 milyar €'yu aşan cirosu ile milyonlarca tüketiciye LPG ulaştırmaktadır. SHV Energy, 6 milyon tonluk satış hacmiyle dünyanın en büyük LPG şirketidir. 100 yılı aşkın bir süredir son tüketicilere ve iş yerlerine enerji sağlayan SHV Holdings N.V. ailesinin bir üyesidir. SHV aynı zamanda, yan kuruluşu TheCleanEnergyCompany ile; yenilenebilir enerji teknolojileri alanında da faaliyet göstermektedir.http://www.shvenergy.com

İpragaz, 50 yılı aşkın tecrübesiyle ve gerçekleştirdiği ilklerle, Türkiye'deki Likit Petrol Gaz (LPG) sektörünün öncüsüdür. Türkiye'nin en büyük 25 firması arasında yer alan İpragaz; Türk LPG sektörünü kurmasının yanı sıra, gerek şirket hacmi, gerek Türkiye'nin her tarafında sağlamış olduğu istihdam imkanları ile Türk Ekonomisi'ne 1961'den bugüne önemli katkılarda bulunmaktadır.

İpragaz, 1996 yılında Türkiye'de "ilk resmi otogazistasyonu"nu açarak, bu tarihten itibaren de özel ve ticari otomobillerde kullanılan "Otogaz" segmentinde faaliyet göstermeye başlamıştır. Halen ülke genelinde 380'yi aşkın İpragaz markalı otogaz istasyonu ile hizmet vermeye devam etmektedir.

İpragaz 2004 yılı sonu itibariyle de LNG (sıvılaştırılmış doğalgaz) çalışmalarını başlatarak Türkiye geneli sanayi müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Güçlü satış kadrosu ve yaygın bayi ağıyla, 50 yılı aşkın süredir Türkiye'nin farklı enerji ihtiyaçlarına yönelik çözümler üreten enerji uzmanı İpragaz, tecrübesiyle şimdi de İpragaz Elektrik ile elektrik sektörünü aydınlatmayı hedefliyor.

İpragaz hizmet kalitesine verdiği önemin yanı sıra markasını taşıyan ev ve sanayi kullanımına yönelik üretilen ürünlerine de büyük özen göstermektedir. İpragaz markalı bu ürünler, yüksek teknoloji ile ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak imal edilmektedir. LPG depolaması için hizmete sunulan ürünler ise sigortalı olarak tüketiciye verilmektedir.

 

5 YILDIZLI GO HİZMETİ

                        

Türkiye akaryakıt sektörünün genç ve yenilikçi markası GO, KalDer – 26. Kalite Kongresi’nde sektöründe bir ilki daha gerçekleştirdi. GO, Kalite Kongresi’nde “5 Yıldızlı Mükemmellikte Yetkinlik” sertifikasına layık görüldü. Çağdaş, yenilikçi yapısı, kalitesi ve Yeni Nesil Yakıt İstasyonları ile fark yaratan GO, “5 Yıldızlı Mükemmellikte Yetkinlik” sertifikasını henüz 4’üncü yılında almaya hak kazandı. GO sertifikayla birlikte , Türkiye akaryakıt sektöründe bu önemli belgeye ulaşan en genç marka olarak bir ilke daha imza attı.

SAĞLIK, EMNİYET, ÇEVRE, GÜVENLİK VE KALİTE POLİTİKAMIZ

GO, SEÇG-K politikası çerçevesinde; müşterilerine kesintisiz ürün ve hizmetler sunmayı hedeflemiştir. Ürün ve hizmetin sunumunda yürürlükteki yasalara uygun hareket ederek, sürekli gelişim ve yenilikçi anlayış ile uluslararası alanda tüm gelişmeleri yakından takip edip ülkemiz koşullarına en uygun olanları benimser.

Tüm faaliyetlerimiz kapsamında, insanlara zarar vermemek, doğal kaynakları verimli kullanmak, bu amaçlara uygun hizmet, ürün ve enerji kaynakları geliştirmek, performansımızı görünür kılmak, geri dönüştürülebilir atıklarımızı değerlendirmek, çevreye zararlı atıklardan dolayı oluşacak kirliliği önlemek, canlı hayatı olumsuz etkilememek, çevreyi kirletmemek için gerekli yasal tedbirleri almak önceliklerimizdir.

GO, müşteri memnuniyetine ulaşan yolun, çalışan memnuniyetinden geçtiğinin bilinciyle, çalışanlarının eğitimi, kariyeri ve kişisel gelişimlerine öncelik tanır. Müşteri memnuniyeti açısından standartların da üzerinde hedeflere yönelir. Müşteri beklentilerini eksiksiz karşılayan bir hizmet kalitesi için, kendimizi devamlı yenileyerek kalitemizi sürekli arttırmak, kaynaklarımızı yerinde kullanarak, müşteri taleplerini tam zamanında, rekabet edici fiyatlarda karşılayan, ülkemizin en güvenilir enerji şirketi olmak ana amacımızdır.

GO, bu amaç doğrultusunda hizmet verdiği sektörde ahlaki ve insani değerlere saygılı olarak, sürekli iyileştirme ve yenilikçi yaklaşımları ile yükselen standartları göz önüne alarak ve yeni hedefler belirleyerek en emniyetli şekilde çıtayı yükseltmeye çalışır. Rekabetin haksız türünü bilmez, tanımaz, tanımak istemez.

Bu hedeflerini, sürekli ağırlaşan rekabet ortamında kalıcı olarak gerçekleştirebilmek için; tüm operasyonlarını emniyet ve güvenlikten, verimlilik ve kârlılıktan taviz vermeden yürütür.

Performansını yükseltmek için organizasyonun her aşamasında SEÇG-K yönetimini benimseyen ve bu yönetim sistemini kararlılıkla uygulayan müteahhit/iş ortakları ile çalışır ve bu konudaki gelişimlerini destekler.

GO, personel değerlendirme ve ödüllendirmelerinde SEÇG-K performansını göz önünde bulundurur, SEÇG-K bilincinin gelişmesi ve personel eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasına önem verir, tüm çalışanlarının bu amaçları benimseyeceği bir kültür yaratır.